Wichura (wygasły...)

W dniu 18 stycznia o godz. 20.50 na terenie Gminy Wołczyn podjete zostały działaniaOSP w celu usunięcia szkód powstałych w wyniku wystapienia silnych wiatrów. Wichura spowodowała przewrócenie drzew w nastepujących miejscowościach:
- Bruny - 8 szt, Wołczyn, ul. Rzeczna - 1 szt, Duczów - 2 szt, Krzywiczyny - 2 szt, Gierałcice - 1 szt, Ligota Wołczyńska - 1 szt, Wierzbica Dolna - 2 szt, Wierzbica Górna - 8 szt. W wyniku podjetych działań drzewa usunięto, a drogi w tych miejscowościach są przejezdne.
Uszkodzeniu uległy również linie niskiego napięcia w miejscowościach: Skjałągi, Komorzno, Wierzchy, Rożnów, Wąsice, Wierzbica Dolna, Wierzbica Górna, SWzum, Szymonków, Gierałcice, Markotów Duży, Wołczyn. Uszkodzenia te powodowały częściowy brak prądu w tych miejscowościach i były usuwane sukcesywnie przez pracowników Posterunku Energetycznego w Wołczynie. Do działań zwiazanych z usuwaniem szkód zaangażowane zostały również służby PGKiM w Wołczynie.
W wyniku silnych wiatrów częściowemu uszkodzeniu uległy:
- poszycia dachów wykonanych z blachy i eternitu w Wierzbicy Górnej i Dolnej, Szymonkowie oraz poszycia dachów wykonanych z dachówki na terenie całej gminy.
Zawaleniu uległy stodoły drewniane w Świniarach Małych, Szymonkowie - Zielona oraz stodoła murowana w Wierzbicy Dolnej.
W dniu 21 stycznia wiatr przewrócił dwa drzewa w Brynicy, które w wyniku podjętej akcji OSP zostały usunięte. Na dzień 22 stycznia na terenie gminy wszystkie awarie związane z brakiem energii elektrycznej zostały usunięte, a prowadzone są tylko działania zmierzające do odtworzenia linii energetycznej w Szymonkowie - Zielona (dwa gospodarstwa)
powrót...
Brak załączników
Informacja wytworzona przez Andrzej Maliński dnia 22.01.2007
Opublikowana przez Andrzej Maliński dnia 22.01.2007. Wygasa 26.01.2007. Odsłon 1549, Wersja 1
Początek strony